biznes na lato

biznes w galerii, na lato

Lato to odpowiedni czas na rozpoczęcie i praktyczne sprawdzenie własnej przedsiębiorczości. Sezon na dobre zaczyna się pod koniec czerwca. Wtedy najczęściej temperatury szybują w górę, pogoda sprzyja, ludzie więcej czasu spędzają na powietrzu, a konsumenci chętniej sięgają do kieszeni, by zapewnić sobie rozrywkę albo przyjemnie spędzić czas.
Wiadomo, że w gorącym sezonie, kiedy żar leje się z nieba, a większość z nas szuka ochłody, najpewniejszy biznes na lato to handel lodami. Nic dziwnego, że chętnych na rozkręcenie tego typu działalności nie brakuje.

Kto nie chciałby się dorobić w ciągu kilku najcieplejszych miesięcy? Punkty z lodami wyrastają na każdym rogu i skwerze w dużych miastach, mobilne lodziarnie pojawiają się we wsiach i na kempingach, budki otwiera się w miejscowościach turystycznych, nad wodą i w górach.

Chociaż w upalne dni chętnych do zakupu lodów nie brakuje, to jednak jak każdy rynek także i ten w końcu się nasyca. Jak zatem przyciągnąć klientów właśnie do siebie i co zrobić, by kolejka rosła przed naszą lodziarnią (nawet jeśli jest to jedynie tymczasowa, mobilna lodziarnia przy deptaku) ?

Trzeba zaoferować coś, czego nie ma nikt w okolicy. To może być nowy smak, innowacyjna receptura wytwarzania, zaskakujące składniki albo sposób przygotowywania. A może warto połączyć te wszystkie pomysły, by powstała genialna koncepcja biznesu na lato. Taką propozycją mogą okazać się lody tajskie – wciąż jeszcze mało znane polskiemu konsumentowi, przygotowywane inaczej, bo na bieżąco, w obecności klienta i pozwalające na dowolne komponowanie składników spośród bardzo szerokiego zestawu. Taki biznes na lato jest skazany na sukces.


Biznes w galerii – Kontakt

Rafdam sp. z o.o.

Smoluchowskiego 1

20-474 Lublin

tel: 725 608 607

tel: 505 145 748

kontakt@lodytajskie.info