Maszyna do lodów

Maszyna do lodów

Maszyny do lodów tajskich to innowacyjna technologia pozwalająca na produkcję lodów zupełnie nową jak na polskie warunki metodą. Jak wskazuje nazwa, sposób przywędrował do nas z Tajlandii. Wyjątkowość tego rozwiązania polega na tym, że klient – konsument sam wybiera, z jakich składników mają być zrobione lody, komponuje smaki i dodatki (owoce, ciastka, przyprawy, posypki, polewy), a następnie obserwuje cały proces przygotowania.
Na zmrożoną płytę wylewa się masę mleczną, dorzuca wybrane dodatki, łączy wszystko, sieka i rozgniata, by wreszcie rozsmarować mieszankę cienką warstwą, którą z kolei przy użyciu szpatułki zeskrobuje się. Tak tworzą się charakterystyczne lodowe ruloniki, nazywane właśnie lodami tajskimi. Są one wyjątkowo smaczne i wyraziste, bo w odróżnieniu od gałek nie ulegają długotrwałemu przemrożeniu.
Maszyny do lodów tego typu to tzw. Fried Ice Pan. Składają się z płyt ze stali nierdzewnej zwanych patelniami, które są zamrażane za pomocą specjalnych systemów chłodniczych. W skład zestawu wchodzą też szpachelki do rolowania i szatkowania, chochle, pojemniki i pokrywy zabezpieczające.
Maszyny do lodów tajskich sprawdzają się w rozmaitych punktach gastronomicznych, szczególnie tych ruchliwych, w centrach miast, ośrodkach wypoczynkowych, w letnich ogródkach, ale też w zwykłych restauracjach. Są w większości urządzeniami mobilnymi, wyposażonymi w kółka, dzięki czemu można je swobodnie transportować: w ciepłe dni – wyprowadzać na zewnątrz lokalu, w chłodniejsze – serwować lody tajskie w pomieszczeniu.

Lody tajskie to smakołyk, który zyskuje w ostatnim czasie coraz to większą popularność. Nie dość, że takie lody są pyszne, to są tworzone na oczach klientów. Główną rolę w tworzeniu lodów odgrywa specjalna maszyna do lodów tajskich, od której zależy jakość wytworzonego smakołyku. Po podjęciu decyzji o utworzeniu punktu z lodami tajskimi, warto przyjrzeć się dostępnym na rynku maszynom. Jedną z nich jest EN 2000.

Rafdam to firma, która dysponuje maszynami do lodów tajskich bardzo wysokiej jakości. EN 2000 to jedna z oferowanych maszyn. Jej wykonanie sprawia, że jest bardzo praktyczna i poręczna. Maszyna do lodów tajskich składa się z dwóch niezależnie mrożących płyt, dziesięciu pojemników na dodatki, które są chłodzone (co pozwala zachować świeżość) oraz dodatkowego schowku na produkty. Co więcej, maszyna posiada półkę wystawienniczą i półkę na dekoracje. Warto dodać, iż wyposażona jest w funkcję defrost. Płytka posiada średnicę 500 mm, maszyna waży 150 kilogramów i ma moc 2100 W. Wydajność maszyny do lodów tajskich to 30 l/h, a wymiary to 1760 cm x 650 cm x 860 cm. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek problemów z działaniem maszyny, klient w ciągu 12 miesięcy ma możliwość składania reklamacji.

Wspomnianą maszynę do lodów tajskich wyróżnia to, że jest dostosowana do klimatu panującego w naszym kraju, a jej powierzchnia chłodząca jest największa na rynku. Dzięki odpowiedniej odległości między płytami, możliwa jest swobodna praca dwóch osób jednocześnie. Pozwala to zwiększyć wydajność w przygotowaniu lodów tajskich. W przypadku zakupu maszyny do lodów tajskich od firmy Rafdam, szkolenie z obsługi maszyny jest darmowe, tak jak i profesjonalne przyrządy do produkcji lodów.

Lody tajskie są bardzo spektakularnym show, które odbywa się przy klientach i stanowi dla nich atrakcję. Dzięki temu produkcja lodów stanowi sama w sobie świetny sposób reklamy. Bardzo ważną kwestią jest także to, iż inwestowanie w maszyny do lodów tajskich jest tańsze od inwestowania w urządzenia do wytwarzania lodów tradycyjnych.

.

 


Zapytaj o maszyny do lodów tajskich – Kontakt

Rafdam sp. z o.o.

Smoluchowskiego 1

20-474 Lublin

tel: 725 608 607

tel: 505 145 748

kontakt@lodytajskie.info