lody robione na oczach klienta

lody robione na oczach klienta, tzw. lody rolowane

Lody robione na oczach klienta, lody rolowane

Jak dowodzą eksperci lody rolowane to jeden z mniej tuczących deserów. Tradycyjna porcja zawiera o połowę mniej kalorii niż drożdżówka czy czekoladowy batonik. Dlatego powinniśmy się nimi rozkoszować bez nadmiernego poczucia winy. Tymczasem okazuje się, że statystyczny Polak sięga po orzeźwiający przysmak kilkakrotnie rzadziej niż przeciętny Szwed czy Amerykanin.
A przecież tradycyjne lody przygotowywane na bazie mleka zawierają wapń, który jest bardzo ważnym składnikiem w naszym organizmie, niezbędnym do prawidłowej budowy kośćca. Dlatego lodów nie warto odmawiać dzieciom (oczywiście dobrze jest zachować umiar). Zimny deser to dobra propozycja również dla osób starszych, które często zmagają się z osteoporozą. Ci natomiast, którzy walczą z nadwagą, powinni skłonić się ku sorbetom. Lody na bazie wody i soków owocowych są bowiem znacznie mniej kaloryczne.
Większość z nas uwielbia orzeźwiający smak popularnych rożków i świderków, bo te słodkie smakołyki kojarzą nam się z dzieciństwem i wakacjami – czasami swobody, wolności, beztroski. Nie wszyscy jednak wiedzą, że lody prawdopodobnie pochodzą z Chin, gdzie znano je już w czasach dynastii Tang.
Współcześnie również z rejonu Azji pochodzi inna smakowita nowość – lody tajskie. Są to lody rolowane powstające poprzez zeskrobywanie szpatułką zamrożonej masy rozsmarowanej wcześniej na specjalnej  schłodzonej stalowej  blasze, zwanej patelnią. Co istotne, deser powstaje ze świeżych składników, dobieranych przez klienta. Lody rolowane są przygotowywane w obecności kupującego. Jedna porcja powstaje w ciągu kilku minut (ok. 2-3 minuty).


Lody rolowane – Kontakt

Rafdam sp. z o.o.

Smoluchowskiego 1

20-474 Lublin

tel: 725 608 607

tel: 505 145 748

kontakt@lodytajskie.info